O nás

Spolek Tábory Hlučínsko navazuje na více než 20ti-letou tradici pořádání letních křesťanských stanových táborů pro děti z Hlučínska, Opavska a Ostravska. Naši vedoucí jsou dobrovolníci, kteří se účastnili táborů jako děti a dnes chtějí pokračovat v tradici letních stanových táborů. Dodnes se snažíme vybírat si z našich účastníků vhodné vedoucí.

Pořádáme letní stanový tábor (10 nocí), potáborový sraz (jeden den s hrami) a také zimní tábory (víkendová akce).

Naším cílem je rozvíjet s dětmi tábornické dovednosti, vychovávat v duchu fair play, prohlubovat křesťanské hodnoty a morálku, učit se být šetrný k přírodě a nebát se nepohody. Součástí tábora jsou modlitby před jídlem a v neděli bohoslužba.

Naše zásady:

  • Rovnost – Všechny aktivity (jídlo, hry, volný čas, úklid) děláme společně s dětmi a mládežníky
  • Spravedlnost – Respektujeme odlišné úhly pohledu a neprosazujeme mocenský přístup
  • Individuální přístup – Každé dítě má svou povahu a osobnost. Je na nás, abychom byli schopni vytipovat, v čem je dobré, a to prohlubovali a podporovali jej.
  • Bezpečnost – Děti potřebují dobrodružství, les, kameny, odřeniny a píchnutí od komárů; Náš úkol je zprostředkovat jim zážitky a možnost dobrodružství v kontrolovaném prostředí vždy za přítomnosti vedoucího. V táboře máme proškoleného zdravotníka a vedoucí jsou proškoleni pro hry ve vodě, v táboře a v lese. A jsme vždy domluveni s nejbližším zdravotnickým střediskem.
  • Čestnost – Dokonalosti Rychlých Šípů nelze dosáhnout lehce, ale snažíme se. Nemluvíme sprostě, vedeme děti k fair play, podporujeme soutěživost, ale vždy s respektem k soupeřům a nevadí nám “lumpárny”, pokud se viník umí přiznat.
  • Šetrnost – K lesu a k přírodě se chováme s úctou a k tomu vedeme i děti;